HomeContact
Publiczna Szkoła Podstawowa w Smęgorzowie
TU JESTEŚMY

kalendarz szkolny

e-podręczniki

Dyplomy 2015/2016

Dyplomy 2014/2015

Dyplomy 2013/2014

Dyplomy 2012/2013

Bierzemy udział

PowitanieGminny etap X Powiatowego Turnieju Wiedzy BRD

13 maja 2014 r. w naszej szkole odbył się gminny etap X Powiatowego Turnieju Wiedzy z Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego „Wzorowo i bezpiecznie” dla klas 1 – 3.

Celem Turnieju, zorganizowanego już po kolejny przez naszą szkołę, jest działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci przez podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze, doskonalenie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz popularyzowanie roweru jako środka transportu oraz rekreacji i sportu.

Do rywalizacji przystąpiło 7 trzyosobowych drużyn ze szkół podstawowych z terenu gminy Dąbrowa Tarnowska wyłonionych z eliminacji szkolnych.

Po uroczystym otwarciu Turnieju przez dyrektora szkoły p. Bogusława Marka zawodnicy rozwiązywali trudny test weryfikujący ich wiedzę z zakresu BRD przygotowany przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Oleśnie. Dzieci prezentowały bardzo wysoki poziom wiedzy, wykazując doskonałą znajomością przepisów ruchu drogowego. Turniej dostarczył uczniom wiele emocji.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Nieczajnie Górnej składzie: Sebastian Puła, Joanna Foszcz, Patryk Szwajkosz.

Drugie miejsce przypadło drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Joszko Suchan, Kacper Augustyński, Justyna Bugajska.

Miejsce trzecie drużyna z naszej szkoły w składzie: Maciej Chmura, Paweł Kmieć, Mateusz Ryczek.

Wyróżnienie przyznano następującym szkołom: SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej, SP w Laskówce Chorąskiej, Niepublicznej Szkole Podstawowej w Żelazówce i SP w Lipinach.

Najwyższą ilość punktów za test uzyskał Maciej Chmura z naszej szkoły!

Zwycięskie szkoły będą reprezentować gminę w turnieju powiatowym, który odbędzie się 27 maja 2014 r. w SP-2 w Dąbrowie Tarnowskiej.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, upominki i dyplomy a wszyscy uczestnicy turnieju pamiątkowe książeczki oraz dyplomy.

Okolicznościowymi dyplomami zostali także uhonorowani nauczyciele – opiekunowie drużyn, którzy przygotowali uczniów i przeprowadzili szkolny etap IX Turnieju BRD „Wzorowo i Bezpiecznie”, są to p. Iwona Gębala, p. Irena Klich, p. Jerzy Mikus, p. Beata Wójtowicz, p. Małgorzata Panek-Sojka, p. Janina Kwaśniak, p. Justyna Mikuła, p. Alicja Bańbor, p. Irena Golonka.

Uczniowie mieli również okazje oglądać przedstawienie dotyczące bezpieczeństwa na drodze przygotowane przez uczniów klasy V i VI pod kierunkiem p. Czesławy Obary.

Organizatorami turnieju byli: dyrektor p. Bogusław Marek i nauczyciele p. Irena Golonka- główny koordynator, p. Barbara Kuta i p. Alicja Bańbor.

Słowa uznania należą się opiekunom drużyn biorących udział w turnieju zaangażowanym w sprawy bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, a także wszystkim osobom związanym z realizacją Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.  

Nagrody książkowe oraz dyplomy dla wszystkich uczestników zawodów zostały sfinansowane przez szkołę, a o pamiątkowe upominki dla zwycięzców zadbał Urząd Miejski w Dąbrowie Tarnowskiej.

Szczególne podziękowanie należą się Piekarni p. Mariusza Sokołowskiego z Gruszowa Wielkiego za ufundowanie słodkiego poczęstunku zarówno dla uczestników jak i dla nauczycieli pracujących w jury konkursu.

<<< więcej zdjęć >>>


 

<<< więcej zdjęć >>>

 


administrator dnia 15/05/2014
Drukuj